/images/top_ban/foto1.jpg
/images/top_ban/foto9.jpg
/images/top_ban/foto10.jpg
/images/top_ban/foto2.jpg
/images/top_ban/foto3.jpg
/images/top_ban/foto4.jpg
/images/top_ban/foto5.jpg
/images/top_ban/foto11.jpg
/images/top_ban/foto6.jpg
/images/top_ban/foto12.jpg
/images/top_ban/foto7.jpg
/images/top_ban/foto8.jpg
Pátek 22. 3. 2019
Leona
         tour operator +420 / 733 420 420

ZájezdyŘím - Vatikán - Assisi / zrušeno!

Kód zájezdu: 07108
Termín: 07.10.2018 - 13.10.2018
Cena: 8 400,- Kč

Itálie - nepřeberná studnice památek. Přicházíme s nabídkou návštěvy Říma a Assisi a nemůže chybět Vatikán jako nejmenší stát na světě se sídlem hlavy katolické církve papeže Františka a Sixtinskou kaplí. Zároveň to bude i pouť s možností být denně na mši svaté a zúčastníme se i pravidelné středeční generální audience s papežem. Ubytováni v hotelu v centru Říma. Stravování snídaně, průvodce Jindřich Miklas.
 
Popis Zájezdu:
1. den - neděle: v 11 hod. odjezd ze Svitav, autobusového nádraží - zastávka "HNÁT"
ve 12.00 hod. Olomouc, zastávka MHD - Jeremenkova č. 28 (naproti pošty u vlak.nádraží)
ve 12.30 hod. Prostějov, Pešinova č. 21, CK Miklas Tour
ve 13.20 hod. Brno, zastávka MHD - Opuštěná č. 2 (vedle Vaňkovky naproti Zvonařky)
ve 14.00 hod. Mikulov, poslední čerpací stanice MOL (napravo ve směru jízdy od Brna)
Jízda do Itálie pouze s hygienickými a bezpečnostními přestávkami.

2. den - pondělí: příjezd do Říma - ranní hygiena na motorestu. Odjezd do Vatikánu. Autobus odjede na 9ti hod. povinnou přestávku a my se budeme pohybovat pěšky. Bazilika sv. Petra - prohlídka, interiér, kopule (vstupné 8 Eur), katakomby s hrobem sv. Petra. Osobní volno. Mše svatá poblíž Vatikánu. Odjezd na ubytování do hotelu.

3. den - úterý: snídaně budou vždy formou bufetu. Lateránská bazilika - prohlídka. Svaté schody - mše svatá. Svatý Kliment s hrobem sv. Cyrila. Koloseum a Forum Romanum (12 Eur), Kapitol a kostel Santa Maria in Aracoeli, římské Jezulátko, vyhlídka z památníku krále V. Emmanuela II. Nocleh v hotelu.

4. den - středa: snídaně. Odjezd na dopolední generální audience se sv. Otcem (9.45 - 11.00 hod.). Vatikánská muzea - zlevněné vstupné 10 Eur včetně audio sluchátek. Osobní volno, nákupy suvenýrů. Čtvrť Trastevere se starými římskými uličkami a bazilikou P. Marie in Trastevere. Bazilika sv. Cecilie, mše svatá. Odjezd na nocleh.

5. den - čtvrtek: snídaně. Svatý Pavel za hradbami - v 10.00 hod. mše svatá, prohlídka. Tre fontane - místo stětí sv. Pavla, trapistický klášter, kostelík Scala coeli - sv. Bernard. Polední přestávka na jídlo a nákup výrobků trapistů. Odjezd k Santa Maria Maggiore - prohlídka, staroslověnská liturgie. Bazilika sv. Praxedy, zde pobývali u řeckých mnichů sv. Cyril a Metoděj. Blízký kostel sv. Alfonze - redemptoristé, mozaika českého světce - biskupa Filadelfie - sv. Jana Nepomuka Neumana. Nocleh v hotelu.

6. den - pátek: snídaně, naložení zavazadel a odjezd do Porciunkuly, prohlídka - zde žil sv. František se svými bratřími. Assisi - 9ti hod. povinná pauza, bazilika sv. Františka, ve 14 hod. mše svatá, ostatky sv. Františka, kostel P. Marie sopra Minerva, sv. Rufinus - katedrála. Sv. Klára, prohlídka, její hrob, kříž sv. Františka, sv. Damián - zpívané nešpory. Osobní volno. Asi ve 21 hod. návrat do vlasti.

7. den - sobota: kolem 13. hod. příjezd do Brna, následně dalších odjezdových míst.


Stravování: 4x snídaně(snídaně formou bufetu), možnost objednat večeře jedna za 12 Eur v restauraci
Ubytování: 4x v 3* hotelu v centru Říma (2 lůžkové pokoje)

Cena zahrnuje:
dopravu zájezdovým autobusem Mercedes s klimatizací, WC, videem, 4x nocleh (2 lůžkové pokoje) se snídaní v hotelu, pojištění léčebných výloh 4 mil. Kč, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, pojištění na storno zájezdu, pobytová taxa, průvodce. Doprovod kněze, denně mše svatá.


Cena nezahrnuje:
vstupy 30 Eur, pohyh našeho autobusu po Římě 15 Eur (nákup vjezdů), celkem včetně kapesného 100 Eur.


Nástupní místa:
Svitavy, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov.

Poznámka:
Doporučujeme s sebou polštářek pod hlavu a deku pro noční jízdu, v autobuse je možnost občerstvení za koruny (studené a teplé nápoje),sandály a jedny plné boty, sukně pod kolena, v kostelích nutné mít zahalená ramena, fotoaparát, deštník, plavky, trochu jídla na obědy, je možnost si koupit pizzu v rychlém občerstvení. Při cestě tam i zpět mějte hygienické věci nahoře v autobuse pro okamžité použití, aniž byste museli do kufru. KANCIONÁL s sebou!!!

MOBIL na průvodce: 00420 736 631 736 - Jindřich Miklas

Změna programu vyhrazena! "Na cestu s námi vyjdi Pane..."Zájezd pořádá: Mgr. Jindřich Miklas, Cestovní kancelář Miklas Tour, Pešinova 21, 796 01 Prostějov, tel. 733 420 420, www.miklastour.cz


 přihláška tisk zájezdu


« zpět

MIKLAS-TOUR • Pešinova 21, 796 01 Prostějov • Tel/fax: 582 336 490/582 338 411 • miklastour@miklastour.czwww.miklastour.cz