/images/top_ban/foto1.jpg
/images/top_ban/foto9.jpg
/images/top_ban/foto10.jpg
/images/top_ban/foto2.jpg
/images/top_ban/foto3.jpg
/images/top_ban/foto4.jpg
/images/top_ban/foto5.jpg
/images/top_ban/foto11.jpg
/images/top_ban/foto6.jpg
/images/top_ban/foto12.jpg
/images/top_ban/foto7.jpg
/images/top_ban/foto8.jpg
Pátek 19. 7. 2019
Čeněk
         tour operator +420 / 733 420 420

ZájezdyŘ Í M, NÁRODNÍ POUŤ, letadlem, 7 dnů - OBSAZENO - obsazeno

Kód zájezdu: 09119
Termín: 09.11.2019 - 15.11.2019
Cena: 13 900,- Kč

NÁRODNÍ POUŤ ČESKÝCH A MORAVSKÝCH DIECÉZÍ
u příležitosti 30. výročí svatořečení sv. Anežky České
(1989-2019)
 
Popis Zájezdu:
1. den - sobota: v 10 hod. sraz na letišti Václava Havla v Praze. Odlet z Prahy v 11.55 hod. Přistání v Římě na letišti Fiumicino ve 13.40 hod. Transfer vlakem na hotel v centru Říma. Ubytování. Dle zájmu večerní Řím.

2. den - neděle: snídaně v hotelu. Odjezd metrem k bazilice sv. Pavla za hradbami - prohlídka interiéru, rajské záhrady a muzea. Starobylá římská čtvrť Zátibeří se starými římskými uličkami, obchůdky a bazilikou P. Marie in Trastevere, překrásné mozaiky, freska se sv. Václavem. Bazilika sv. Cecilie mučednice, mše svatá. Tiberský ostrov. Městským autobusem na hotel, nocleh.

3. den - pondělí: metrem do centra města - Fontana di Trevi, Kapitol, Benátské náměstí, Koloseum (13 eur), památník Viktora Emanuela II., kostel Santa Maria in Aracoeli, Římské Forum, Španělské schody. Metrem k bazilice Santa Maria Maggiore - v 15 hod. účast na národní mši svaté. V 17.30 hod. slavnostní koncert ke cti sv. Anežky a našich národních patronů v kostele Panny Marie Andělské a mučedníků (v blízkosti nádraží Termini a kousek od baziliky Santa Maria Maggiore). Po koncertě pěšky na nocleh do nedalekého hotelu.

4. den - úterý 12. listopadu: DEN 30. VÝROČÍ KANONIZACE SV. ANEŽKY ČESKÉ Snídaně formou bufetu na hotelu. Metrem do baziliky sv. Petra ve Vatikánu, kde se v 10 hod. zúčastníme národní mše svaté společně s našimi pastýři - biskupy, kněžími a Církví České republiky. Společná modlitba u svatováclavského oltáře v bazilice a v kryptě u sochy sv. Anežky české, kterou Sv. otec František přijal ve Svatém roce Milosrdenství jako dar České republiky. Odpoledne strávíme ve Vatikánu - prohlídka baziliky sv. Petra, Michelangelova kopule (8 eur), volno k nákupu devocionálií. Metrem na ubytování.

5. den - středa: snídaně na hotelu. Metrem odjezd do Vatikánu, kde se od 9.30 hod. setkáme při generální audienci se Svatým otcem Františkem společně s našimi krajany, žijícími v zahraničí. Metrem přejedeme k Lateránu, kde se v bazilice sv. Jana zúčastníme od 15 hod. národní mše svaté, při níž zakončíme program národní poutě. Pomodlíme se na Svatých schodech, které z Jeruzaléma přivezla ve 4. stol. císařovna sv. Helena. Návrat na hotel, nocleh.

6. den - čtvrtek: snídaně v hotelu. Metrem do Vatikánu, návštěva Vatikánských muzeí s průvodcem (zlevněné vstupné 10 eur včetně sluchátek). Aventin, jeden ze sedmi starobylých pahorků Říma, bazilika sv. Sabiny - dominikáni, cedrové dveře z 5. stol., benediktýnský kostel sv. Anselma, palác Maltézských rytířů (klíčová dírka), na Aventinu u benediktýnů pobýval v 10. stol. i náš sv. Vojtěch. Mše svatá. Návrat na hotel, nocleh.

7. den - pátek: snídaně. Vyklizení pokojů, uložení zavazadel na recepci. Bazilika sv. Praxedy - zde pobývali naši věrozvěstové sv. Cyril a Metoděj, mše svatá. Kostel sv. Alfonse s mozaikou našeho světce sv. Jana Nepomuka Neumanna. V 11 hod. transfer z hotelu a odjezd na letiště (vlakem). V 15.05 hod. odlet z Říma, přílet do Prahy v 16.55 hod.

Stravování: 6x snídaně formou bufetu
Ubytování: 6x ve 3* nebo 4*hotelu v centru Říma, 2lůžkové pokoje (na vyžádání 3lůžkové), příplatek na 1lůžkový pokoj 3.000 Kč.

Cena zahrnuje:
zpáteční letenku Praha - Řím - Praha, transfer z/na letiště, 6x nocleh (2-3 lůžkové pokoje) se snídaní ve 3*nebo 4* hotelu v centru Říma, pojištění léčebných výloh do 4 mil. Kč, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, pojištění na storno zájezdu, průvodce. denně mše svatá, pokud s námi poletí kněz

Cena nezahrnuje:
vstupy 31 Eur, pobytová taxa 4-6 eur/os/noc (dle hotelu), jízdy metrem nebo městskými autobusy - jedna jízda 1,5 eur, celkem včetně kapesného doporučujeme 100 -150 eur. Možnost zajištění večeří v restauraci za 11 eur/jedna (zájem nutno nahlásit do CK co nejdříve!).


Nástupní místa:
Praha, letiště Václava Havla

Poznámka:
Doporučujeme s sebou sandály a jedny plné boty, sukně pod kolena, v kostelích nutné mít zahalená ramena, trochu jídla na obědy, je možnost si koupit pizzu v rychlém občerstvení, deštník, fotoaparát, platný pas nebo občanský průkaz. Příruční zavazadlo - batůžek, velké zavazadlo může mít až 23 kg. KANCIONÁL s sebou!!!

Změna programu vyhrazena! "Na cestu s námi vyjdi, Pane..."
_________________________________________________________________Zájezd pořádá: Mgr. Jindřich Miklas, Cestovní kancelář, Pešinova 21, 796 01 Prostějov, tel. 733 420 420, www.miklastour.cz


 tisk zájezdu


« zpět

MIKLAS-TOUR • Pešinova 21, 796 01 Prostějov • Tel/fax: 582 336 490/582 338 411 • miklastour@miklastour.czwww.miklastour.cz