/images/top_ban/foto1.jpg
/images/top_ban/foto9.jpg
/images/top_ban/foto10.jpg
/images/top_ban/foto2.jpg
/images/top_ban/foto3.jpg
/images/top_ban/foto4.jpg
/images/top_ban/foto5.jpg
/images/top_ban/foto11.jpg
/images/top_ban/foto6.jpg
/images/top_ban/foto12.jpg
/images/top_ban/foto7.jpg
/images/top_ban/foto8.jpg
Sobota 17. 8. 2019
Petra
         tour operator +420 / 733 420 420

ZájezdyŘ Í M - VATIKÁN, farní pouť / 1 volné místo

Kód zájezdu: 15099
Termín: 15.09.2019 - 23.09.2019
Cena: 13 200,- Kč

Itálie - nepřeberná studnice památek. Přicházíme s nabídkou návštěvy Říma a nemůže chybět Vatikán jako nejmenší stát na světě se sídlem hlavy katolické církve papeže Františka a Sixtinskou kaplí. Zároveň to bude i pouť s možností být denně na mši svaté. Ubytováni budeme v hotelu v centru Říma u hlavního římského vlakového nádraží Termini. Stravování snídaně v hotelu formou samoobsluhy a večeře servírovaná v restauraci. Průvodce Jindřich Miklas.
 
Popis Zájezdu:
1. den - neděle: 15 hod. odjezd z Městečka ve Ždánicích a od fary v Lovčicích. Jízda do Itálie pouze s hygienickými a bezpečnostními přestávkami.

2. den - pondělí: ranní hygiena na motorestu, kolem 10. hod. příjezd do Říma - uložení věcí v hotelu a naším autobusem dojedeme na prohlídku k bazilice sv. Kříže Jeruzalémského. Dále už pěšky k Lateránu - hodnostně nejvyšší kostel světa, prohlídka, dále Svaté schody přivezené císařovnou Helenou z Jeruzaléma. Bazilika sv. Klimenta, kde je pochován sv. Cyril. Veřejnou dopravou (1,5 Eur) odjezd do hotelu. Ubytování, večeře v restauraci, nocleh.

3. den - úterý: snídaně (budou vždy formou bufetu). Vatikán - bazilika sv. Petra, mše svatá, interiér, Michelangelova kopule, 320 schodů (8 Eur), katakomby s hroby papežů. Vatikánská muzea s průvodcem, audio sluchátka (zlevněný vstup 10 Eur). Nákup devocionálií na Pia Borgo. Večeře v restauraci, nocleh v hotelu.

4. den - středa: snídaně. Začneme na Piazza del popolo pod kopcem Pincio, Španělské schody s chrámem Trinita dei Monti, známá Fontána di Trevi, místo setkávání mladých lidí, Pantheon - zachovalý antický chrám z 1. stol. před n.l., dnes je zde bazilika P. Marie mučedníků, mauzoleum italských králů, hrobka malíře Raffaela Santi. Kostel Chiesa Nuova se sv. Filipem Neri, mše svatá. Večeře v restauraci, nocleh.

5. den - čtvrtek: snídaně. Katakomby sv. Kalista (10 Eur). Kostelík Quo vadis a via Appia antica. Divino amore asi 30 km za Římem, mariánské poutní místo, mše svatá, posezení. Návrat do Říma, večeře v restauraci, nocleh.

6. den - pátek: snídaně. Svatý Pavel za hradbami - mše svatá, prohlídka. Tre fontane - místo stětí sv. Pavla, trapistický klášter, kostelík Scala coeli - sv. Bernard. Polední přestávka na jídlo a nákup výrobků trapistů. Nedaleké poutní místo Panny Marie. Odjezd na koupání k moři. Návrat na hotel přes moderní čtvrť EUR, kterou stavěl Mussolini. Večeře v restauraci, nocleh.

7. den - sobota: snídaně. Tiberský ostrov s kostelem sv. Bartoloměje a ostatky našeho světce sv. Vojtěcha. Starobylá římská čtvrť Trastevere se starými římskými uličkami a bazilikou P. Marie in Trastevere, překrásné mozaiky, freska se sv. Václavem. Bazilika sv. Cecilie mučednice. Večeře v restauraci, nocleh.

8. den - neděle: snídaně. Naložení zavazadel. Bazilika Santa Maria Maggiore, kde jsou uchovávány zbytky jesliček, zde došlo k potvrzení naší staroslověnské liturgie. Bazilika sv. Praxedy s hrobem pražského arcibiskupa Jana z Jenštejna, mše svatá, zde pobývali u řeckých mnichů sv. Cyril a Metoděj. Blízký kostel sv. Alfonze - redemptoristé, mozaika českého světce biskupa Filadelfie - sv. Jana Nepomuka Neumana. Bazilika sv. Petra v okovech se známou Michalangelovou sochou Mojžíše. Koloseum (dle zájmu 12 Eur), Konstantinův vítězný oblouk, římské Forum Romanum - zvenku. Kapitol - radnice, jezdecká socha císaře Marka Aurelia, památník Viktora Emanulela II. na sjednocení Itálie s krásnými výhledy na centrum Říma, bazilika Santa Maria in Ara coeli s římským Jezulátkem a hrobem sv. Heleny. Ve 22 hod. návrat do vlasti s bezpečnostními a hygienickými přestávkami.

9. den - pondělí: kolem 5. hod. ranní příjezd do Padovy, bazilika sv. Antonína, mše svatá, prohlídka a odjezd domů. Kolem 18. Hod. příjezd do Ždánic.
_________________________________________________________________


Stravování: 6x polopenze
Ubytování: 6x ve 3* hotelu v centru Říma

Cena zahrnuje:
dopravu zájezdovým autobusem Mercedes s klimatizací, WC, videem, 6x nocleh (2-3 lůžkové pokoje) s polopenzí, pojištění léčebných výloh do 4 mil. Kč, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, pojištění na storno zájezdu, průvodce. Vjezdy autobusu do Říma a parkovné. Doprovod kněze, denně mše svatá.

Cena nezahrnuje:
vstupy 40 Eur, pobytová taxa 4-6 Eur/os/noc (dle hotelu), případná jízda metrem nebo městskými autobusy - jedna jízda 1,5 Eur, celkem včetně kapesného doporučeno 100 Eur.

Nástupní místa:
Ždánice a Lovčice, dle domluvy

Poznámka:
Doporučujeme s sebou polštářek pod hlavu a deku do autobusu pro noční jízdu, sandály a jedny plné boty, sukně pod kolena, v kostelích nutné mít zahalená ramena, plavky, trochu jídla na obědy, je možnost si koupit pizzu v rychlém občerstvení, deštník, v autobuse je možnost občerstvení za koruny (studené a teplé nápoje), fotoaparát. Při cestě tam i zpět mějte hygienické věci nahoře v autobuse pro okamžité použití, aniž byste museli do kufru. KANCIONÁL s sebou!!!
MOBIL na průvodce: 00420 736 631 736 - Jindřich Miklas

Změna programu vyhrazena! "Na cestu s námi vyjdi, Pane..."Zájezd pořádá: Zájezd pořádá: Mgr. Jindřich Miklas, Cestovní kancelář, Pešinova 21, 796 01 Prostějov, tel. 733 420 420, www.miklastour.cz a P. Stanislav Kovář, tel.


 přihláška tisk zájezdu


« zpět

MIKLAS-TOUR • Pešinova 21, 796 01 Prostějov • Tel/fax: 582 336 490/582 338 411 • miklastour@miklastour.czwww.miklastour.cz